Iniciatyva „Apibėk mokyklą”

2022 09 28
| atnaujinta 2022 09 28

Rugsėjo 19 – 23 dienomis minint Europos judumo savaitę, Žaliakalnio progimnazijoje vyko 2-4 klasių mokiniams skirta iniciatyva „Apibėk mokyklą”. Idėją apibėgti aplink mokyklą 2012 m. pasiūlė vienos Škotijos pradinės mokyklos vadovė Ellaine Wylie. Ji pastebėjo, kad mokykloje labai sumažėjo vaikų fizinis aktyvumas ir kiekvienais metais į mokyklą ateina vis daugiau vaikų, turinčių antsvorio. Mokytoja sugalvojo labai paprastą būdą išjudinti vaikus – per pertrauką apibėgti savo mokyklą. Vaikai, nepatirdami judėjimo džiaugsmo ir negalėdami psichologiškai „išsikrauti“, tampa pasyvūs ir abejingi, prastėja imlumas informacijai, jiems sunku susikaupti per pamokas. Sumažėja jų atsparumas ligoms, susilpnėja raumenų ir raiščių sistema, formuojasi netaisyklinga laikysena.

Nejudėjimas – tai šiuolaikinių vaikų sveikatos rykštė.