Iniciatyvos “Dalyvaujamasis biudžetas Kauno Žaliakalnio progimnazijoje“ baigiamasis renginys

2021 05 25
| atnaujinta 2021 08 27

Gegužės 21 d. progimnazijoje vyko “Dalyvaujamasis biudžetas Kauno Žaliakalnio progimnazijoje“ baigiamasis iniciatyvos renginys, kuriame dalyvavo 5-8 kl. mokiniai. Renginį vedė „Transparency International“ Lietuvos skyriaus atstovai Povilas Rinkevičius ir Deimantė Žemgulytė.

Pagrindinis iniciatyvos tikslas – įgyvendinti dalyvaujamąjį biudžetą Kauno Žaliakalnio progimnazijoje. Tai puiki nauja patirtis Lietuvoje, kada mokiniai yra įtraukiami į viešųjų sprendimų priėmimą ir prisideda prie progimnazijos biudžeto dalies paskirstymo. Iniciatyvai progimnazijos administracija skyrė 500 eurų.

Kovo – gegužės mėnesiais mokiniaiklasėse aptarinėjo ir siūlė idėjas, kurias būtų galima įgyvendinti progimnazijoje. Išrinkę geriausią klasės idėją, mokiniai ją pristatė per baigiamąjį renginį. Iš viso mokiniai pasiūlė 11 idėjų, už kurias buvo balsuojama. Balsavimas lėmė, kad laimėjo 6a klasės idėja „Suoliukai“.

Progimnazijos administracija įsipareigojo laimėjusią idėją įgyvendinti iki rugsėjo 1 d.

Idėjos „Suoliukai” aprašymas