Mokinių saviraiška

2022 11 17
| atnaujinta 2022 11 17

Mes siekiame, kad mokiniai jaustųsi progimnazijos kūrėjais ir šeimininkais. Jie taip pat vertina galimybę kurti ir įgyvendinti kūrybinius sumanymus, įgyti patirties ir gebėjimų. Savo idėją įgyvendino 7a klasės mokinys Joris Korženiauskas.

Jorio mintys: „Man patinka stebėti aplinką, kai po krepšinio treniruočių troleibusu važiuoju namo, kai dviračiu važinėju po miestą. Prieš metus atkreipiau dėmesį į užrašus ir piešinius ant pastatų sienų, tvorų, požeminių perėjų. Vieni jų bjaurojo statinius, o kiti – puošė. Pradėjau ieškoti informacijos internete apie tai, kaip kuriami tokie užrašai, kas yra graffiti.

Graffiti išbandžiau piešdamas šalia namų, ir jaučiausi labai laimingas, kai kas nors pasiūlydavo erdvę, kurioje galima piešti.

Tokią erdvę pastebėjau ir mokyklos kieme. Siena buvo apleista, ir man labai norėjosi paslėpti netvarkingus užrašus. Pasidalinau šia savo idėja su mokyklos vadove, ir – neįtikėtina – sulaukiau susidomėjimo! Mane paskatino rasti tinkamą žodį, parodė pasitikėjimą. Tai buvo nerealu – net namiškiai negalėjo patikėti, kai pasakiau, kad galiu piešti!

Nors paprastai eskizo būsimam darbui nepiešiu, šįkart tai padariau, nes norėjosi parodyti

mokyklos vadovei būsimą užrašą. Mano darbas patiko, todėl pradėjau ruoštis – „apsiginklavau“

dažų balionėliais ir vieną rudens atostogų dieną paskyriau piešimui.

Tai buvo ne tik labai smagi piešimo patirtis, bet ir didelis paskatinimas dėl parodyto pasitikėjimo, taip pat ir atsakomybė, nes norėjosi darbą atlikti gerai.

Galiu tai pasakyti, ir tai yra nerealu! Atraskite save ir Jūs! SĖKMĖS!“